Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Jaki masz plan na swoją karierę?

What is your career plan?

Moja obecna praca jest praca fizyczna. Nie jest bardzo wymagająca fizycznie, ale czasem trzeba rozładować wózek z roślinami, czasem przewieźć taczkę ziemi, czasem zaś ttlko siedzieć na czterech literach. Jest to praca odpowiedzialna i wymagającą skupienia. Myślę, że byłabym w stanie wykonywać ją do emerytury.

Gdyby tak się stało to nie mam nic przeciwko. Jednak jesteśmy małym działem i możemy być podatni na zmiany rynkowe. Domyślam się że przez kolejnych 30 lat mojej pracy będzie dużo zmian i z pewnością zmieni się personel w firmie. Przez lata uczę się aby się nie przywiązywać. Ludzie przyjeżdżają i znikają.

Chciałabym z jednej strony wykonywać mniej obciążająca fizycznie pracę, ale boję się monotonii i nudy. Dziś będę najpierw czyścić nasiona w skupieniu że szkłem powiększającym. Później posadzę kilka roślin. A na końcu wytnę materiał rozmnożeniowy z innych. Trochę różnorodności.

Gdy pracowałam w inspekcji ochrony roślin to zasypiałam za biurkiem. Z drugiej strony jak trzeba było jechać na kontrolę, to nie chciało mi się jechać. Praca za biurkiem nie jest dla mnie.

Pracując w szpitalu na zmiany też czułam się średnio na zdrowiu. Niedospanie, niedożywienie, stres. S

Obecnie pracuje 35h w tygodniu, 5 dni. Wracając do domu nie myślę o pracy. Chciałabym mieć taki spokój już zawsze.

I to chyba na tyle jeśli chodzi o plan na moją karierę. Byle do emerytury. Byle do grudniowej premii. Byle do weekendu. Wszystko inne w pracy gra. Skupiam się więc na tym, co dzieje się po 16-tej.

Reklama

Opublikowane przez Traszka

Mam 37 lat i wreszcie czuję, że "życie mi się układa".

2 myśli w temacie “Jaki masz plan na swoją karierę?

  1. Ja myślę często o zmianie pracy, bo nie chciałabym do emerytury pracować z Polakami. Nie po to uczę się holenderskiego, żeby mówić w większości po polsku. Myślę też coraz częściej nad własnym biznesem. Mam pomysły. Non stop coś ciekawego mi przychodzi do głowy, bo ja po prostu samą szklarnią żyć nie umiem 😆

    Polubione przez 1 osoba

  2. Nie brzmi zle to co napisalas. Chyba masz aktualnie wiecej niz duza czesc pracujacych ludzi – swiety spokoj. To dobry pkt wyjscia zeby miec sily na inne sprawy: terapie, wakacje, sporty, hobby, zycie prywatne.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: